Krótkie wprowadzenie i zalety wentylatora EC, wentylatora ac wentylatora hydraulicznego

- Feb 24, 2021-

Kiedy mówię wentylator EC, większość ludzi może nie wiedzieć, jaki to jest wentylator, ale jeśli powiem wentylator DC, wszyscy wiemy, że w rzeczywistości wentylator elektryczny EC jest zwykle wentylatorem DC, ale różni się od zwykłego wentylatora DC. Xiaobian opowie ci o wiedzy i zaletach fanów EC tutaj

Wprowadzenie do wentylatora EC:

Wentylator EC to nowy rodzaj przemysłu wentylatorów, który różni się od innych wentylatorów DC. Może być zasilany nie tylko napięciem DC, ale także napięciem ac. Zakres napięcia od 12V, 24V, 48V do 110V, 380V może być uniwersalny, bez konwersji falownika. Wszystkie silniki z zerowymi komponentami wewnętrznymi to zasilacz prądu stałego, wbudowany dc ac, sprzężenie zwrotne położenia wirnika, trójfazowy ac, magnes stały i silnik synchroniczne.

60-60-25-brushless-24v-ec-axial-flow-fan29419035084

Wentylator ac wentylatora EC wentylatora hydraulicznego

Zalety wentylatora EC:

Silnik EC to bezszczotkowy silnik bezszczotkowy DC z wbudowanym inteligentnym modułem sterującym. Posiada interfejs wyjściowy RS485, interfejs wyjściowy czujnika 0-10V, interfejs wyjściowy przełącznika prędkości 4-20mA, interfejs wyjściowy urządzenia alarmowego i interfejs wyjścia sygnału głównego-slave. Produkt posiada cechy wysokiej inteligencji, wysoką oszczędność energii, wysoką wydajność, długą żywotność, niskie wibracje, niski poziom hałasu i ciągłą pracę.


Struktura bezszczotkowego silnika DC jest znacznie uproszczona, ponieważ pominięto pierścień kolektora i wzbudzenie pędzla. Jednocześnie nie tylko poprawia technologię silnika, ale także znacznie poprawia niezawodność mechaniczną pracy silnika i przedłuża żywotność.


Jednocześnie gęstość strumienia szczeliny powietrznej może zostać znacznie zwiększona, a indeks silnika może osiągnąć dobrą konstrukcję. Bezpośrednim efektem jest zmniejszenie rozmiaru i masy silnika. Ponadto, w porównaniu z innymi silnikami, ma również doskonałą wydajność sterowania. Wynika to z tego, że: przede wszystkim ze względu na wysoką wydajność materiałów z magnesami trwałymi, stała momentu obrotowego, stosunek bezwładności momentu obrotowego i gęstość mocy silnika zostały znacznie poprawione. Dzięki rozsądnej konstrukcji moment bezwładności, stała czasu elektrycznego i mechanicznego oraz inne wskaźniki mogą zostać znacznie zmniejszone, ponieważ główne wskaźniki wydajności sterowania serwomechanizmem zostały znacznie poprawione. Po drugie, poprawiono konstrukcję nowoczesnego obwodu magnetycznego z magnesem trwałym, przymusu stałego materiału magnetycznego jest wysoka, zdolność reakcji antymiasnościowej i antydemagnetyzacji silnika magnesu trwałego jest znacznie zwiększona, a wpływ zewnętrznych zakłóceń na parametry sterowania silnikiem jest znacznie zmniejszony. Po trzecie, ponieważ magnes stały jest używany do zastąpienia wzbudzenia elektrycznego, konstrukcja uzwojenia wzbudzenia i wzbudzenia pola magnetycznego jest zmniejszona, tak wiele parametrów, takich jak strumień wzbudzenia, indukcyjność uzwojenia wzbudzenia i prąd wzbudzenia są zmniejszone, a sterowane zmienne lub parametry są bezpośrednio zmniejszone. Na podstawie powyższych czynników można powiedzieć, że silnik magnesu trwałego ma doskonałą sterowność.

254mm-ball-bearing-electric-fan-for-oven54228057026

Obecnie wiele wentylatorów o dużej pojemności korzysta z regulacji prędkości konwersji częstotliwości, która zależy głównie od importu, a cena jest droga. Obecnie wentylatory o mocy mniejszej niż 1kW, zwłaszcza wentylatory domowej klimatyzacji, są napędzane przez silnik bezszczotkowy bezszczotkowy bezszczotkowy, wykorzystując regulację prędkości i regulację objętości powietrza. Wentylator o mocy 1 ~ 10kW zużywa dużo, co jest w zasadzie napędzane przez silnik indukcyjny. Objętość powietrza jest regulowana przez regulację otworu tuyeru. Dla wentylatora w tym zakresie mocy, ma wielkie zalety, aby użyć stałego magnesu bezszczotkowy napęd silnika DC zamiast oryginalnego napędu indukcyjnego silnika.

9225-ac-axial-cooling-fan-for-baking-machine37155615352