Wentylatory osiowe powinny być stosowane w ten sposób, aby oszczędzać energię

- May 29, 2020-Wentylatory osiowe są szeroko stosowane i szeroko stosowane, więc kwestia oszczędności energii i wydajności jest warta uwagi. Dehongli Machinery podsumował metody dla wszystkich od struktury i zasad wentylatorów osiowych.

254mm-ball-bearing-electric-fan-for-oven54228057026

Zrozumieć i zrozumieć wentylator przepływu osiowego. Osiowy wentylator przepływowy jest przepływem powietrza w tym samym kierunku co oś łopatki wentylatora. Powodem, dla którego nazywa się to "przepływem osiowym", jest to, że gaz przepływa równolegle do osi wentylatora. Wentylatory osiowe są zazwyczaj stosowane w zastosowaniach, w których wymagania dotyczące przepływu są wysokie, a wymagania ciśnieniowe są niskie. Po uruchomieniu wentylatora osiowego prąd silnika będzie 5-6 razy wyższy niż znamionowy, co nie tylko wpłynie na żywotność silnika, ale także zużywa więcej energii. Podczas projektowania, nie będzie pewien margines w wyborze silnika. Prędkość silnika jest stała, ale w rzeczywistym użyciu czasami musi działać z mniejszą lub wyższą prędkością, więc bardzo konieczne jest przeprowadzenie transformacji konwersji częstotliwości. Przetwornica częstotliwości może zrealizować miękki start silnika, osiągnąć cel oszczędzania energii i regulacji prędkości poprzez zmianę częstotliwości napięcia wejściowego urządzenia i może zapewnić urządzeniu funkcje ochrony, takie jak przetężenie, przepięcie i przeciążenie.


Dobry zakres roboczy wentylatorów przepływu osiowego jest stosunkowo wąski i generalnie nie nadaje się do ustawiania zaworu regulacyjnego do regulacji objętości powietrza, a rzeczywisty układ wydechowy i dym musi używać zaworu regulacyjnego, co jest ważnym powodem, dla którego debugowanie objętości powietrza nie może spełnić wymagań konstrukcyjnych.


Ponadto wentylatory przepływu osiowego produkowane przez wielu producentów są złej jakości, a zmierzona objętość i ciśnienie powietrza niektórych produktów są poniżej wartości znamionowej. Mam nadzieję, że musimy starannie wybierać produkty.

9225-ac-axial-cooling-fan-for-baking-machine37155615352

Funkcja wstrzykiwania oleju smarowego do osiowego urządzenia wentylatora:


1. Zmniejszenie tarcia między komponentami


Wzajemny ruch między łożyskiem a powierzchnią zęba, rolą dodawania oleju smarowego do powierzchni jest oddzielenie powierzchni tarcia w celu zmniejszenia tarcia między komponentami i poprawy wydajności urządzeń mechanicznych.


2. Zmniejszenie zużycia


Olej smarowy między łożyskami lub powierzchniami zębów może zmniejszyć obciążenia tarcia, zmniejszając w ten sposób zużycie sprzętu.


3. Chłodzenie


Ze względu na działanie wentylatora osiowego, urządzenie jest w długotrwałej pracy, temperatura powierzchni musi być wysoka, a dodanie oleju smarowego może zmniejszyć tarcie i ciepło urządzenia.


4. Antykorozyjne


Na zewnątrz spowoduje rdzę na powierzchni urządzenia przez długi czas, a dodanie oleju smarowego może izolować powietrze i żrące gazy.