Uwagi dotyczące instalacji wentylatorów osiowych

- Aug 16, 2019-

1. Pozioma instalacja wentylatora polega na przymocowaniu przepustnicy do ramy wentylatora za pomocą śrub łączących, wyregulowaniu wysokości poziomej każdego amortyzatora za pomocą środkowej podkładki do regulacji wysokości i przymocowaniu wentylatora do stalowej płyty spawanej na fundamencie za pomocą śruby mocujące. Jeśli wentylator nie potrzebuje tłumika z powodu odporności na trzęsienie ziemi itp., Otwór na śrubę w podstawie wentylatora można połączyć bezpośrednio ze wstępnie osadzoną śrubą na fundamencie.

2. Podstawowe wymagania dotyczące montażu wentylatora instalacyjnego poziomej ściany bocznej są takie same, jak w przypadku instalacji poziomej, z tym wyjątkiem, że wspornik instalacyjny jest wykonany z nachylonego wspornika ramienia, wspornik powinien mieć wystarczającą wytrzymałość i sztywność, a wentylator powyżej 10 # nie powinien przyjmować tej metody instalacji. .

3. Montaż zawieszenia Najpierw połącz przepustnicę i wentylator za pomocą śrub. Amortyzator jest zainstalowany symetrycznie i umieszczony po obu stronach środka ciężkości wentylatora. Wentylator jest podnoszony i instalowany bezpośrednio na wsporniku zawieszenia. Wysokość wspornika zawieszenia zależy od faktycznej odległości między nimi. Dostosowane przez użytkownika wentylatory powyżej 16 # generalnie nie używają tego typu instalacji.

4. Metoda pionowego montażu wentylatora pionowego jest zgodna z instalacją poziomą, a wymagania dotyczące wytrzymałości i sztywności fundamentu turbiny wiatrowej są bardziej rygorystyczne.

5. Połączenie między wentylatorem a rurą na obu końcach musi być wykonane za pomocą elastycznego złącza w celu odizolowania wibracji i ochrony wentylatora.

71