Jakie są cechy dmuchawy?

- Aug 08, 2019-

1. Dmuchawa pracuje bez tarcia w korpusie maszyny i nie wymaga smarowania, aby wypuszczany gaz nie zawierał oleju. Jest to idealne pneumatyczne źródło transportu dla przemysłu chemicznego i spożywczego.

2. Dmuchawa jest dmuchawą sterowaną objętościowo. Po zastosowaniu przepływ zmienia się bardzo niewiele wraz ze zmianą ciśnienia. Ale przepływ zmienia się w zależności od prędkości. Dlatego wybór ciśnienia jest szeroki, a wybór przepływu można osiągnąć, wybierając prędkość.

3. Prędkość dmuchawy jest wysoka, a szczelina między wirnikiem a wirnikiem, wirnikiem i korpusem jest mała, tak że wyciek jest niewielki, a wydajność objętościowa wysoka.

4. Struktura dmuchawy określa, że jej straty mechaniczne tarcia są bardzo małe. Ponieważ tylko łożysko i para kół zębatych mają kontakt mechaniczny przy wyborze materiału, wirnik, obudowa i pierścień zębaty mają wystarczającą wytrzymałość mechaniczną. Bezpieczna obsługa i długa żywotność to główna cecha produktów dmuchaw.

5. Wirnik dmuchawy sprawdzany jest za pomocą wyważenia statycznego i dynamicznego. Gotowy produkt działa płynnie, a wibracje są bardzo małe.

6. Dmuchawy o powyższych cechach obejmują głównie: dmuchawę Rootsa, wentylator bocznego przepływu, wielostopniową dmuchawę odśrodkową.