Jakie są klasyfikacje wentylatorów osiowych?

- Aug 03, 2019-

Wentylator ma dwa typy przepływu osiowego i promieniowego, które są podzielone przez kierunek przepływu powietrza podczas pracy wentylatora. Gdy wentylator osiowy działa, łopata popycha powietrze, aby przepłynęło w tym samym kierunku co wałek, dlatego nazywane jest wentylatorem osiowym. Gdy wentylator promieniowy działa, ostrze popycha powietrze, aby przepłynęło w kierunku prostopadłym do osi (tj. Promieniowym), dlatego nazywane jest wentylatorem promieniowym.

Wentylator osiowy podzielony jest na duży wentylator osiowy, średni wentylator osiowy i mały wentylator osiowy. Odpowiedni wentylator osiowy dobierany jest zgodnie z miejscem użytkowania.

Zasadniczo duże wentylatory osiowe nadają się głównie do wyciągania w miejscach takich jak kurz i żwirownie; średniej wielkości wentylatory osiowe są stosowane głównie do wentylacji wewnętrznej i odprowadzania ciepła, takich jak: spichlerze; stosowane są głównie małe wentylatory osiowe. Wentylacja za pomocą urządzeń mechanicznych, takich jak szafki elektryczne.

Ponieważ ciśnienie wiatru konwencjonalnego wentylatora turbo nie jest generowane w centralnej części wentylatora, jest to spowodowane obrotem łopatek wentylatora. Dlatego bez względu na to, jak duża jest prędkość, pod wałem nie będzie wiatru. Ale pod wałem wentylatora znajduje się rdzeń ciepła, które jest głównym źródłem ciepła. Sytuacja ta powoduje naturalne wady tradycyjnego wentylatora osiowego: z powodu zablokowania silnika przepływ powietrza nie może płynnie dotrzeć do części centralnej, co powoduje powstanie „martwej strefy”. Obecność martwej strefy powoduje, że temperatura rdzenia radiatora jest wysoka, co wpływa na ogólny efekt rozpraszania ciepła. Aby rozwiązać ten problem, wyprodukowano wentylator odśrodkowy.